Pilot kamery video PRAKTICA DVC 10.4 HDMI

Dotarło do nas ostatnio pytanie dotyczące pilota do kamery video PRAKTICA DVC 10.4 HDMI. Konkretnie chodziło o to, czy w pilocie można wymienić baterię i jeśli tak, to w jaki sposób.

Najkrócej można odpowiedzieć: tak, tak. Ale żarty na bok, spróbujmy opisać to najdokładniej i jednocześnie tak jasno, jak jest to możliwe. Albo właściwie, jak tylko potrafię.

Pilot jest zasilany jedną guzikową baterią litową typu CR 2025 (średnica tej baterii wynosi 20mm a jej grubość to 25mm). Przed użyciem pilota należy wyjąć kawałek przeźroczysty folii, który wystaje z pilota. Służy ona do izolacji styku baterii, czyli działa niejako jak wyłącznik. Gdy wyjmiemy ten izolator, pilot jest gotowy do użycia.

Aby wymienić baterię, należy przesunąć nieco element oznaczony na poniższym zdjęciu cyfrą 1 i wysunąć z pilota element oznaczony cyfrą 2. Wysunięty element to pojemnik na baterię, który utrzymuje baterię. Należy zwrócić uwagę na to, który biegun jest skierowany w którą stronę i nową baterię włożyć do pojemnika w sposób zgodny z oznaczeniem polaryzacji (+ / -).

Pilot do DVC 10.4 HDMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Pilot kamery video PRAKTICA DVC 10.4 HDMI”