Ładowarka ANSMANN PowerLine 4 PRO

Czas świetności w obrocie ładowarkami minął już kilka lat temu. Wszyscy mamy już w domu co najmniej jedną, a niektórzy mają kilka ładowarek. Jedne są lepsze inne gorsze, ale wszystkie spełniają tę samą rolę. Prawie.

No właśnie, jak ze wszystkim, tak i w przypadku ładowarek są te najprostsze, nieco bardziej zaawansowane, lepsze i znakomite. Określeń opisujących możliwości jakiegokolwiek produktu możemy znaleźć sporo, ale głównie chodzi o to, abyśmy mogli dokonać generalnego rozróżnienia jakości.

W najnowszej dostawie dotarła do nas ładowarka ANSMANN PowerLine 4 Pro. PowerLine to seria zaawansowanych, bardzo sprawnych ładowarek tej marki. Cyfra 4 oznacza, że ładować możemy 4 ogniwa równocześnie a Pro – to deklaracja świadcząca o profesjonalizmie produktu.

Ładowarka Ansmann Powerline4Pro

Ładowarka jest wielofunkcyjnym urządzeniem do ładowania od 1 do 4-ech ogniw AA i AAA. Ale to nie koniec możliwości, za pomocą Powerline 4 pro możemy także ładować telefony komórkowe i smartfony. Jak? To proste, ładowarka ma gniazdo USB o napięciu 5V. Wystarczy zatem kabelek z końcówką USB i z drugiej strony wtyczka, która pasuje do gniazda smatrfona. Prąd ładowania przez USB to 1000mA, czyli dwukrotnie większy niż np. złącze USB laptopa. W praktyce oznacza to, że ładowanie będzie dwukrotnie krótsze lub szybsze, jeśli ktoś tak woli.

Ładowanie przez USB

Jeśli chodzi o ładowanie akumulatorów NiCd lub NiMH, ładowarka Powrline 4 Pro dysponuje 4-ma programami ładowania akumulatorów:

CHARGE – ładowanie

ładowanie

DISCHARGE – rozładowanie i ładowanie

rozładowanie

REFRESH – kilkakrotne rozładowanie i ładowanie akumulatorów w celu odświeżenia starych ogniw

odświeżanie

TEST – ładowanie, rozładowanie w celu ustalenia pojemności, ładowanie

test_pojemnosc

Ładowarka daje możliwość sprawdzenia i odczytania na LCD niezależnie dla każdej komory takich parametrów:

– napięcie (V)

– pojemność (mAh / Ah)

– czas (gg / mm)

– prąd (mA)

Wieloraka ochrona przed przeładowaniem akumulatorów, automatyczne nadzorowanie (każdej komory niezależnie)  procesu ładowania, impulsowe ładowanie podtrzymujące czy zabezpieczenie przed pomyleniem biegunów to standard, który w przypadku Powerline 4 Pro w zasadzie nie wymaga wspomnienia.

Warto też wspomnieć, że ładowarka jest w stanie naładować akumulatory AA o pojemności 1000mAh w czasie od 0,6 do 3 godz. w zależności od nastawionego prądu ładowania. Do dyspozycji mamy prądy od 400mA do 1800mA.

W komplecie z ładowarką otrzymujemy nie tylko zasilacz sieciowy (100-240V AC) ale także adaptor 12V DC do ładowania w samochodzie. Jeśli to jeszcze nie zadowala wszystkich, to warto wspomnieć, że gwarancja na ten produkt to 36 miesięcy.

To bez wątpienia wyjątkowy, wart polecenia produkt.

automatyczne wyłączenie

 

nadzorowanie każdej komory

 

ochrona przed przegrzaniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *