Kamera video PRAKTICA DVC 10.10 FHD – nowość

Kamera video PRAKTICA DVC 10.10 FHD

PRAKTICA DVC 10.10 FHD to najnowsza kamera video w naszym programie. Już na pierwszy rzut oka widać, że producent dołożył starań, aby odczucia użytkownika nie błądziły. Kamera jest starannie wykonana, a wrażenie jakie pozostaje po pierwszym kontakcie nie pozostawia złudzeń. Kamera jest solidna. Czarne tworzywo, z którego została wykonana Praktica jest matowe, z interesującym karbowanym elementem, co z jednej strony powoduje, że kamera znakomicie leży w dłoni, a z drugiej strony nie pozostają na niej odciski dłoni czy palców. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Kamera video PRAKTICA DVC 10.10 FHD

Dodatkową „wygodą” dla użytkownika jest kształt kamery. Cała prawa jej część jest zaokrąglona, co powoduje, że urządzenie znakomicie dopasowuje się do dłoni, i gdy kamerę w niej ułożymy, palce w zasadzie samoistnie znajdują się bezpośrednio w pobliżu przełącznika zoom i spustu. Przełącznik zmiany trybów i przycisk Rec, także niejako z własnej inicjatywy, nagle znajdują się pod kciukiem. Pozostałe przyciski zostały umieszczone na lewej ściance bocznej kamery, pod panelem LCD.

Kamera video PRAKTICA DVC 10.10 FHD przyciski

Praktica DVC 10.10 FHD rejestruje filmy w maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920×1080) przy 30 kl./sek. W niższych rozdzielczościach (720p) możemy filmować z prędkością 60 kl./sek., a w rozdzielczości WEB (432×240) nasze filmy zostaną zapisane z prędkością 200 kl./sek.

Kamera dysponuje 10-cio krotnym zoomem optycznym i dodatkowo aż 120-to krotnym zoomem cyfrowym. Jak przystało na nowoczesną kamerę video, oprócz takich funkcji, jak 3 sek. nagranie wstępne czy manualny fokus,  PRAKTICA DVC 10.10 FHD daje użytkownikowi możliwość sfilmowania długotrwałych procesów (np. rozwój kwiatu lub tp.).

Kamera video PRAKTICA DVC 10.10 FHD

Ponadto kamera dysponuje ośmioma programami tematycznymi i funkcją wykrywania twarzy, a przekątna dotykowego monitora to aż 3,5″. Kolejną, dodatkową korzyścią jest także możliwość zamocowania konwertera szerokokątnego.

Oprócz swojej podstawowej funkcji – filmowania, kamera DVC 10.10 FHD została wyposażona także w funkcję fotografowania. Pliki rejestrowane są na kartach pamięci SD / SDHC klasy 6.

W komplecie z kamerą dostarczany jest m.in. akumulator litowo-jonowy, ładowarka, kabel HDMI oraz futerał. Tak więc wraz z kamerą otrzymujesz w zasadzie komplet niezbędnych akcesoriów, ale na pewno trzeba dokupić kartę pamięci i na pewno warto rozważyć zakup dodatkowego akumulatora i statywu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *